Thumb

İş Makinesi Ehliyeti Fiyatları

Ehliyet alabilmeniz gerekli olan şartlara uymalı ve sürücü kursuna kaydınızı yaptırmalısınız. İş makinesi ehliyetinde ise herhangi bir sürücü kursuna kaydınızı yaptıramazsınız. Özellikle iş makinesi ehliyeti verebilme yetkisine ve ekipmanına sahip sürücü kurslarına kaydınızı yaptırabilirsiniz.

Sakarya Özel Sem Sürücü Kursu olarak Sakarya ili başta olmak üzere tam 10 ilde tüm ehliyetleri alabilmeniz için her türlü ekipmana ve yetkiye sahip tek sürücü kursuyuz. En fazla ehliyeti ya da operatörlük belgesi alınmak istenen iş makineleri şunlardır;

 • Forklift ehliyeti ya da operatörlük belgesi,
 • Ekskavatör ehliyeti,
 • Kazıyı yükleyici (Beko Loder) ehliyeti,
 • Mobil vinç ehliyeti ya da operatörlük belgesi,
 • Silindir operatörü belgesi,
 • Tavan vinci operatörlük belgesi,
 • Personel yükseltici operatörü belgesi,
 • Kule vinci operatörü belgesi.

Operatörlük belgesi, sınavdan geçenlerin kurs tarafından kendilerine verilen belgedir. Bu belgeyi nüfus müdürlüğüne götürüp ehliyetinize işletmesini yaptırabilirsiniz. Böylelikle iş makinesi ehliyetine sahip olursunuz.

İş makinesi ehliyeti almak isteyenlerin merak ettiği bir diğer konu da ehliyet fiyatlarıdır. İş makinesi ehliyeti için her bir sınav harç ücreti 160 TL’dir. Başarısız olmanız durumunda sınavlara en fazla 3 kere girebilirsiniz. Her bir denemenizde harç ücretini tekrar yatırmalısınız.

Sakarya Özel Sem Sürücü Kursu olarak 15 dönümlük kurs alanımızda verdiğimiz eğitimlerle, 31 yıllık tecrübemizi kursiyerlerimize aktararak direksiyon sınavlarından geçerli notu almalarını sağlamaktayız. Kursiyerlerimiz yaptığı pratiklerle direksiyon sınavından geçerek başarılı bir şekilde ehliyet sahibi olmaktadır.

İş Makineleri Ehliyet Fiyatları

Her ehliyet sınıfının ehliyet fiyatları farklılık göstermektedir. Ayrıca ehliyet fiyatlarını etkileyen öğeler bulunmaktadır. Bunlar;

 • Kurs ücreti,
 • İstenen belge ve evraklar,
 • Sağlık raporu,
 • Sınav harcı,
 • Kart ücreti,
 • Vakıf payı.

Yukarıdaki maliyetlerle birlikte ehliyet fiyatları farklılık gösterebilmektedir. Bulunduğunuz ilin de fiyatlar üzerinde etkisi bulunmaktadır. Alacağınız iş makinesi ehliyeti iş hayatınız için gerekli olduğundan sem sürücü kursu olarak ehliyetinizi en kısa sürede alabilmeniz için azami çaba göstermekteyiz.

Aşağıda en çok ehliyeti alınan iş makinelerinin ehliyet fiyatlarını bulabilirsiniz.

Forklift Ehliyeti Fiyatları

Forklift ehliyeti ya da operatörlüğü belgesi en fazla alınmak istenen iş makinesi ehliyetleri arasında yer almaktadır. İş makinesi ehliyetlerinin belirli bir standarda, sürücü kurslarının da belirlenen yetkilere sahip olması gerekmektedir. Bu yüzden forklift ehliyeti ya da operatörlüğü belgenizi bu yetkiye sahip sürücü kurslarından almalısınız.

Bu belgeye ya da ehliyete sahip olabilmeniz için 15 dönümlük alanımızda verdiğimiz 2 aylık bir eğitim sonrası gireceğiniz sınavda başarılı olmalısınız. Forklift ehliyeti de G sınıfı ehliyet sınıfına girdiğinden ücreti de G sınıfı üzerinden değerlendirilmektedir. 2022 yılında forklift ehliyeti harcı için belirlenen tutar: 1863 TL civarında belirlenmiştir. Ancak bu fiyat kart ücreti, vakıf payı ve sınav harcı ile birlikte 2.000 TL’yi geçmektedir. Güncel ve İndirimli Fiyatları Öğrenmek İçin Lütfen İletişime Geçiniz

Ekskavatör Ehliyeti Fiyatları

Kepçe olarak da bildiğimiz ekskavatörler de oldukça sık kullanılan iş makineleri arasında yer almaktadır. Dolayısı ile de en fazla ehliyeti alınmak istenen iş makineleri arasında bulunmaktadır. Kurstan geçerli notları almanız halinde size operatörlük belgesi vermekteyiz. Fakat bu belge ile kullanmak istediğiniz iş makinesini trafikte kullanamazsınız. Bu nedenle belgenizi G sınıfı ehliyet olarak ehliyetinize işletmelisiniz.

Sınavları başarıyla geçip belgenizi aldıktan sonra ehliyete dönüştürmek isterseniz belgenizle birlikte nüfus müdürlüğüne giderek ehliyetinizi G sınıfı olarak işletmelisiniz. Ekskavatör ehliyeti hemen hemen tüm masraflarıyla birlikte 2610 ile 2750 TL arasında değişiklik göstermektedir. Bulunduğunuz ilin de kurs fiyatları konusunda değişiklik gösterebileceğini unutmamalısınız. Güncel ve İndirimli Fiyatları Öğrenmek İçin Lütfen İletişime Geçiniz

Vinç Ehliyeti Fiyatları

Vinçlerin birçok çeşidi bulunmakla birlikte tam olarak ehliyetini almak istediğiniz vinç türünü belirtmelisiniz. Çünkü eğitimleriniz ve belgeniz buna göre verilecektir. Aşağıdaki listede alabileceğiniz vinç ehliyeti türleri yer almaktadır.

 • Mobil vinç,
 • Personel yükseltici vinç,
 • Tavan vinçleri,
 • Kule vinç.

Her bir vincin hem eğitim süresi hem de ehliyet fiyatları değişmektedir. Öncelikle çalışacağınız iş alanında hangi vinç çeşidine ihtiyaç olduğunu öğrenmeli, daha sonra bu belge için kursa kayıt yaptırmalısınız. Vinç operatörlüğü ya da ehliyetleri için en düşük maliyet 2650 TL’yi bulmaktadır. Ücretler ile göre ve alacağınız vincin türüne göre değişmektedir. Güncel ve İndirimli Fiyatları Öğrenmek İçin Lütfen İletişime Geçiniz

 

32 Yıllık Tecrübesiyle Tüm İş Makineleri Ehliyetlerini Veren Tek Sürücü Kursu

Güncel ve İndirimli Fiyatları Öğrenmek İçin Lütfen İletişime Geçiniz

 

0(264) 281 20 10 - 0(264) 277 02 02  Tıkla Ara

0(539) 573 08 11 - 0(539) 573 08 12  Tıkla WhatsApptan Soru Sor