Thumb

İş Makinesi Ehliyeti Sağlık Raporu

İş makineleri trafiğe çıkmayı gerektiriyorsa iş makinesi ehliyeti, sadece fabrika sahası içerisinde trafiğe açık olmayan alanlarda kullanımı içinse iş makinesi operatörü belgesi almanız gerekmektedir. Her iki şekilde de sürücü kursuna kayıt yaptırarak belirli şartları yerine getirmeniz gerekmektedir.

İş makinesi ehliyeti için gerekli belgeler şunlardır;

  • Sağlık raporu,
  • İlköğretim ve üstü mezuniyet belgesi,
  • 6 tane biyometrik fotoğraf,
  • Sabıka kaydı,
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi.

Belgeler arasında bulunan sağlık raporunun söz konusu iş makinesini kullanmanızda engel bir durum olmadığının belgelenmesi gerekmektedir. Eğer zorunlu olarak gözlük ya da lens kullanmanızı gerektirecek bir durum söz konusuysa bunları sağlık raporu esnasında hekiminizle paylaşmalısınız.

Sakarya Özel Sem Sürücü Kursumuza kaydınızı yaptırmak için gerekli belgeleri tamamlamanız halinde kursumuzun tüm eğitim olanaklarından yararlanmaya başlayabilirsiniz. İş makinesi ehliyeti sürecinde trafik, motor ve ilkyardım eğitimlerine katılıp deneyimli eğitimcilerimizle birlikte sınavda çıkabilecek sorulara çalışabilirsiniz.

Yazılı sınavınızı başarıyla geçmenizin ardından iş makineları için yeterli büyüklüğe sahip alanımızda vereceğimiz uygulamalı eğitimlere de katılabilirsiniz. Alanında tecrübeli eğitimcilerden alacağınız eğitimlerle en iyi şekilde ve teknik bilgilerle dolu olarak uygulama sınavına girişiniz için hazırlanırsınız.

Sınavda başarılı olmanız halinde kursumuzdan alabileceğiniz operatörlük belgeniz olmaktadır. Operatörlük belgesi sizin için yeterliyse ehliyetinize işletmeyebilirsiniz. Ancak kullanacağınız iş makinesi ile trafiğe çıkacaksanız mutlaka kursumuzdan aldığınız belgeyi nüfus müdürlüğüne giderek ehliyete çevirmelisiniz.

 

32 Yıllık Tecrübesiyle Tüm İş Makineleri Ehliyetlerini Veren Tek Sürücü Kursu

Güncel ve İndirimli Fiyatları Öğrenmek İçin Lütfen İletişime Geçiniz

 

0(264) 281 20 10 - 0(264) 277 02 02  Tıkla Ara

0(539) 573 08 11 - 0(539) 573 08 12  Tıkla WhatsApptan Soru Sor