Thumb

Operatörlük Belgesi Fiyatları

Normal ehliyetler için başvuru yaptığınızda; gerekli olan şartlara uymanız halinde kayıt yaptırabilirsiniz. Ancak iş makinesi operatörlük belgesi ya da ehliyetinde ise herhangi bir sürücü kursuna kaydınızı yaptıramazsınız. Özellikle iş makinesi operatörlüğü ve ehliyeti verebilme yetkisine ve ekipmanına sahip sürücü kurslarına kaydınızı yaptırabilirsiniz.

Sakarya Özel Sem Sürücü Kursu olarak Sakarya ili başta olmak üzere tam 10 ilde tüm iş makinelerinin operatörlük belgesi ve ehliyetlerini alabilmeniz için her türlü ekipmana ve yetkiye sahip tek sürücü kursuyuz. Genel olarak en fazla ehliyeti ya da operatörlük belgesi alınmak istenen iş makineleri şunlardır;

 • Forklift ehliyeti ya da operatörlük belgesi,
 • Mobil vinç ehliyeti ya da operatörlük belgesi,
 • Silindir operatörü belgesi,
 • Tavan vinci operatörlük belgesi,
 • Personel yükseltici operatörü belgesi,
 • Kule vinci operatörü belgesi.

Operatörlük belgesi, kayıt esnasında türü belli olan iş makinesi için sınavdan geçenlerin kurs tarafından kendilerine verilen belgedir. İş makinesi operatörlük belgesi almak isteyenlerin merak ettiği bir diğer konu da fiyatlardır. Her bir sınav için belirlenen harç ücreti 160 TL’dir. Başarısız olmanız durumunda sınavlara en fazla 3 kere girebilirsiniz. Her bir denemenizde harç ücretini tekrar yatırmalısınız.

Sakarya Özel Sem Sürücü Kursu olarak 15 dönümlük kurs alanımızda verdiğimiz eğitimlerle, 31 yıllık tecrübemizi kursiyerlerimize aktararak direksiyon sınavlarından geçerli notu almalarını sağlamaktayız. Kursiyerlerimiz yaptığı pratiklerle direksiyon sınavından geçerek başarılı bir şekilde operatörlük belgesi sahibi olmaktadır.

İş Makineleri Operatörlük Fiyatları

Her ehliyet sınıfının ehliyet ya da operatörlük belgesi fiyatları farklılık göstermektedir. Ayrıca ehliyet ve belge fiyatlarını etkileyen öğeler bulunmaktadır. Bunlar;

 • Kurs ücreti,
 • İstenen belge ve evraklar,
 • Sağlık raporu,
 • Sınav harcı.

Yukarıdaki maliyetlerle birlikte operatörlük belgesi fiyatları farklılık gösterebilmektedir. Bulunduğunuz ilin de fiyatlar üzerinde etkisi bulunmaktadır. Alacağınız iş makinesi operatörlük belgesi iş hayatınız için gerekli olduğundan Sem Sürücü Kursu olarak tecrübeli eğitmenlerimizle ve 32 yıllık tecrübelerimizle belgenizi en kısa sürede alabilmeniz için azami çaba göstermekteyiz.

Aşağıda en çok ehliyeti alınan iş makinelerinin operatörlük belgesi fiyatları ile ilgili bilgiler bulabilirsiniz.

Forklift Operatörlüğü Fiyatları

Forklift ehliyeti ya da operatörlüğü belgesi en fazla alınmak istenen iş makinesileri arasında yer almaktadır. İş makinesi ehliyeti ya da operatörlük belgesi için sürücü kurslarının belirlenen yetkilere sahip olması gerekmektedir. Bu yüzden forklift ehliyeti ya da operatörlüğü belgenizi bu yetkiye sahip sürücü kurslarından almalısınız.

Bu belgeye ya da ehliyete sahip olabilmeniz için 15 dönümlük alanımızda verdiğimiz 2 aylık bir eğitim sonrası gireceğiniz sınavda başarılı olmalısınız. 2022 yılında forklift ehliyeti harcı için belirlenen tutar: 1863 TL civarında belirlenmiştir. Ancak bu fiyat kart ücreti, vakıf payı ve sınav harcı ile birlikte 2.000 TL’yi geçmektedir. Bunun dışında sadece operatörlük belgesi almak isteyenler ve belgesini ehliyete işletmeyecek olanların bu parayı ödemesine gerek yoktur.

Vinç Operatörlüğü Belgesi Fiyatları

Vinçlerin birçok çeşidi bulunmakla birlikte tam olarak operatörlük belgesini almak istediğiniz vinç türünü belirtmelisiniz. Çünkü eğitimleriniz ve belgeniz buna göre verilecektir. Aşağıdaki listede alabileceğiniz vinç operatörlüğü türleri yer almaktadır.

 • Mobil vinç,
 • Personel yükseltici vinç,
 • Tavan vinçleri,
 • Kule vinç.

Her bir vincin eğitim süresi değişmektedir. Sem Sürücü Kursu olarak; yeterli büyüklüğe sahip 15 dönümlük alanımızla birlikte kursiyerlerimize en iyi eğitim sürecini yaşatmak için deneyimli eğitmenlerimiz ile birlikte çalışmaktayız.

Öncelikle çalışacağınız iş alanında hangi vinç çeşidine ihtiyaç olduğunu öğrenmeli, daha sonra bu belge için kursa kayıt yaptırmalısınız. Vinç operatörlüğü ya da ehliyetleri için en düşük maliyet 2650 TL’yi bulmaktadır. Ücretler ile göre ve alacağınız vincin türüne göre değişmektedir. Bu fiyat ehliyet için geçerli olup operatörlük belgesini alabilmeniz için yatırdığınız harç ile gireceğiniz uygulama ve teori sınavlarından geçer not almalısınız.

32 Yıllık Tecrübesiyle Tüm İş Makineleri Ehliyetlerini Veren Tek Sürücü Kursu

Güncel ve İndirimli Fiyatları Öğrenmek İçin Lütfen İletişime Geçiniz

 

0(264) 281 20 10 - 0(264) 277 02 02  Tıkla Ara

0(539) 573 08 11 - 0(539) 573 08 12  Tıkla WhatsApptan Soru Sor