Thumb

Operatörlük Belgesi Veren Kurslar

Operatörlük belgesi için iş makinesi operatörlük belgesi vermeye yalnızca Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onay almış kurumlar yetkilidir. Her sürücü kursu bu yetkiye sahip değildir. Sakarya Özel Sem Sürücü Kursu eğitim alanı ve deneyimli eğitmen kadrosuyla tüm iş makineleri için ehliyet ve operatörlük belgesi vermeye yetkili tek kurumdur. Sakarya başta olmak üzere; Türkiye’nin 10 farklı şehrinde hizmet vermektedir.

İş makineleri operatörlük belgesi için yetkilendirilen kurumun bu konuda gerekli olan teçhizata sahip olması gerekmektedir. Sakarya Özel Sem Sürücü Kursu 15 dönümlük uygulama eğitim alanı ile Türkiye’de tüm iş makineleri için eğitim verebilen tek kurstur. Sakarya, Kocaeli, Düzce, Zonguldak, Bartın, Karabük, Bolu, Bilecik, Yalova ve Eskişehir’de hizmet vermekte olan Sem Sürücü Kursu merkezlerimizden size en yakın kurumumuza gelerek dilediğiniz iş makinesinin; operatörlük belgesi ya da ehliyetini alabilirsiniz.

Operatörlük Belgesi Nasıl Alınır?

Operatörlük belgesi için gerekli olan evraklarla Sakarya Özel Sem Sürücü Kursu’muza başvurabilirsiniz. Hangi iş makinesinin belgesini almak istiyorsanız kurumumuza başvurunuzu yaparken bunu da belirtmelisiniz. Bir belge ile tüm iş makinelerini kullanamayacağınızdan hangi iş makinesinin eğitimini ve sertifikasını almak istiyorsanız onun için başvuru yapmalısınız.

Kayıt için gerekli evraklar aşağıdadır;

  • Kimlik fotokopisi,
  • Sabıka kaydı,
  • Mezuniyet belgesi,
  • Sağlık raporu,
  • 6 tane biyometrik fotoğraf

Evrakları teslim ettikten sonra öncelikle gireceğiniz teori sınavı için tecrübeli eğitmenlerimizle sınavda çıkması muhtemel sorular ve konular üzerine çalışırsınız. Teori sınavından başarı ile geçtikten sonra uygulamalı sınav hazırlıkları için pratik derslere geçilir. Burada da alanında profesyonel eğitimcilerimizle birlikte operatörlük belgesi için başvurduğunuz iş makinesi ile eğitimleriniz başlar.

Uygulama eğitimlerimizi 15 dönümlük eğitim alanımızda vermekteyiz. Sınavdan en iyi notu alabilmeniz için uzman eğitimcilerimizle birlikte pratik eğitimlerinizi tamamladığınızda sınava tabii tutulursunuz. Bu sınavı da başarıyla geçmenizin ardından operatörlük belgenizi almaya hak kazandınız demektir. Kursumuzdan belgenizi temin edebilirsiniz. Eğer operatörlük belgenizi G sınıfı ehliyetinize işletmek isterseniz de kurumumuzdan aldığınız belgenizle Nüfus Müdürlüğü’ne giderek işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İş makinesini trafiğe çıkmadan kullanacaksanız operatörlük belgesi yeterli olacaktır. Ancak trafiğe çıkmanızı gerektiren bir iş makinesi kullanımında kullandığınız iş makinesini G sınıfı ehliyetinize işletmeniz gerekmektedir.

 

32 Yıllık Tecrübesiyle Tüm İş Makineleri Ehliyetlerini Veren Tek Sürücü Kursu

Güncel ve İndirimli Fiyatları Öğrenmek İçin Lütfen İletişime Geçiniz

 

0(264) 281 20 10 - 0(264) 277 02 02  Tıkla Ara

0(539) 573 08 11 - 0(539) 573 08 12  Tıkla WhatsApptan Soru Sor